Apteekkari vaihdoksen takia verkkokauppa siirtyy huoltotilaan keskiviikkona 26.03.2025, palvelemme jälleen huhtikuussa.
Valtakunnallisissa saatavuushäiriössä lääkkeen saatavuus kannattaa tarkistaa Lääkehakupalvelusta.
Kylmäsäilytettävät tuotteet (esim. Ozempic, Saxenda, Trulicity) voimme toimittaa vain noutona Outokummun apteekilta tai apteekin omalla kotiinkuljetuksella korkeintaan 5 kilometrin päähän apteekista.
Neo-Amisept liuoksen aineet ovat bakteereja ja sieni-itiöitä tuhoavia aineita. Aineet täydentävät toistensa tehoa ja toimivat siten laajakirjoisesti. pH 6,5.
Laimentamattomana ihon desinfiointiin ennen lääkintätehtäviä ja pintojen yleisdesinfiointiin. Valmistetta voidaan myöskin käyttää lääkinnällisten instrumenttien ja ampullien sekä ruiskeliuospullojen desinfiointiin ennen lääkintätehtäviä.